Renesas Electronics Corporation IDT71P79804S250BQGI
Part No.:
IDT71P79804S250BQGI
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165CABGA
Shipping
IDT71P79804S250BQGI Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tray
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
1M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.3 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)