Renesas Electronics Corporation IDT70T3319S133DDI
Part No.:
IDT70T3319S133DDI
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
144-LQFP Exposed Pad
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 144TQFP
Shipping
IDT70T3319S133DDI Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
144-LQFP Exposed Pad
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)