Sensata-Airpax IAG1-4-59-.500-A-01
Part No.:
IAG1-4-59-.500-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Shipping
IAG1-4-59-.500-A-01 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V