RESI HVLR2505B50M0K9
Part No.:
HVLR2505B50M0K9
Manufacturer:
RESI
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 50M OHM 0.1% 1.2W AXIAL
Shipping
HVLR2505B50M0K9 Information
Manufacturer:
RESI
Series:
HVLR
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
50 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1.2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.256" Dia x 1.000" L (6.50mm x 25.40mm)