RESI HVLR1029F240MK9
Part No.:
HVLR1029F240MK9
Description:
RES 240M OHM 1% 10W AXIAL
Shipping
HVLR1029F240MK9 Information
Resistance:
240 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)