RESI HVLR1029F130MK9
Part No.:
HVLR1029F130MK9
Manufacturer:
RESI
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 130M OHM 1% 10W AXIAL
Shipping
HVLR1029F130MK9 Information
Manufacturer:
RESI
Series:
HVLR
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
130 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)