Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HVCC203Y6P221MEAX
Part No.:
HVCC203Y6P221MEAX
Description:
HVCC 20KVDC 220PF 20% Y6P BULK E
Shipping
HVCC203Y6P221MEAX Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.492" (12.50mm)