Vishay Vitramon HV2225A681JXMATHV
Part No.:
HV2225A681JXMATHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 680 PF 5KV C0G 2225
Shipping
HV2225A681JXMATHV Information
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)