Delta Electronics/Cyntec HTEX25201T-4R7MSR
Part No.:
HTEX25201T-4R7MSR
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
IND SMD 4.7UH HOT PRESSED CHOKE
Shipping
HTEX25201T-4R7MSR Information
Series:
HTEX25201T
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.95A
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)