Delta Electronics/Cyntec HTEL16080H-R47MIR
Part No.:
HTEL16080H-R47MIR
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
IND SMD 0.47UH HOT PRESSED CHOKE
Shipping
HTEL16080H-R47MIR Information
Series:
HTEL16080H
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
41mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)