Delta Electronics/Cyntec HMLQ32251B-1R5MS
Part No.:
HMLQ32251B-1R5MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
IND SMD 1.5UH HOT PRESSED CHOKE
Shipping
HMLQ32251B-1R5MS Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HMLQ32251B
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)