Delta Electronics/Cyntec HMLQ25201B-R33MSR
Part No.:
HMLQ25201B-R33MSR
Description:
IND SMD 0.33UH HOT PRESSED CHOKE
Shipping
HMLQ25201B-R33MSR Information
Series:
HMLQ25201B
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
6.8A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)