Delta Electronics/Cyntec HMLQ25201B-3R3MSR
Part No.:
HMLQ25201B-3R3MSR
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
IND SMD 3.3UH HOT PRESSED CHOKE
Shipping
HMLQ25201B-3R3MSR Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HMLQ25201B
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.55 A
Current - Saturation (Isat):
1.95A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
144mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)