HMC382LP3ETR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | HMC382LP3ETR |
| Manufacturer | Hittite |
| Series | - |
| Package/Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| P1dB | 16dBm |
| Gain | 17dB |
| Noise Figure | 1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 67mA |
| Test Frequency | 1.8GHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
The following parts include "HMC382LP3ETR" in Silicon Labs HMC382LP3ETR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.