Delevan HF1008R-330J
Part No.:
HF1008R-330J
Description:
FIXED IND 33NH 900MA 150MOHM SMD
Shipping
HF1008R-330J Information
Series:
HF1008R
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)