Delevan HF1008R-082J
Part No.:
HF1008R-082J
Description:
FIXED IND 8.2NH 1.275A 75MOHM SM
Shipping
HF1008R-082J Information
Series:
HF1008R
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.275 A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)