Delevan HF1008-470J
Part No.:
HF1008-470J
Description:
FIXED IND 47NH 847MA 170MOHM SMD
Shipping
HF1008-470J Information
Series:
HF1008
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
847 mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.35GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)