Delevan HF1008-100J
Part No.:
HF1008-100J
Description:
FIXED IND 10NH 1.235A 80MOHM SMD
Shipping
HF1008-100J Information
Series:
HF1008
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.235 A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)