Samtec Inc. HDWM-50-53-S-D-280-SM-A
Part No.:
HDWM-50-53-S-D-280-SM-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-50-53-S-D-280-SM-A Information
Number of Positions:
100
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.515" (13.081mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)