Samtec Inc. HDWM-37-57-S-D-350-SM-A
Part No.:
HDWM-37-57-S-D-350-SM-A
Description:
CONN HDR 74POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-37-57-S-D-350-SM-A Information
Number of Positions:
74
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)