Samtec Inc. HDWM-36-59-S-D-500-SM
Part No.:
HDWM-36-59-S-D-500-SM
Description:
CONN HDR 72POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-36-59-S-D-500-SM Information
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating):
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)