Samtec Inc. HDWM-36-59-S-D-470-SM-A
Part No.:
HDWM-36-59-S-D-470-SM-A
Description:
CONN HDR 72POS 0.05 STACK SMD
Shipping
HDWM-36-59-S-D-470-SM-A Information
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.935" (23.749mm)
Length - Post (Mating):
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)