Delta Electronics/Cyntec HCUVE117512-321
Part No.:
HCUVE117512-321
Description:
IND SMD 320NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
HCUVE117512-321 Information
Inductance:
320 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
40A
DC Resistance (DCR):
0.15mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)