Delta Electronics/Cyntec HCUVE117512-151
Part No.:
HCUVE117512-151
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 150NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
HCUVE117512-151 Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HCUVE117512
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
89A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.15mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.295" W (10.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)