Delta Electronics/Cyntec HCUVD8095-401
Part No.:
HCUVD8095-401
Description:
IND SMD 400NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
HCUVD8095-401 Information
Inductance:
400 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
28 A
Current - Saturation (Isat):
37A
DC Resistance (DCR):
0.8mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.374" (9.50mm)