Citizen Finedevice Co Ltd HCM49-4.032MABKTR
Part No.:
HCM49-4.032MABKTR
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 4.0320MHZ 20PF SMD
Shipping
HCM49-4.032MABKTR Information
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
HCM49
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
4.032 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)