Delta Electronics/Cyntec HCFE107010-331
Part No.:
HCFE107010-331
Description:
IND SMD 330NH ASSEMBLY CHOKE
Shipping
HCFE107010-331 Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
66 A
Current - Saturation (Isat):
26A
DC Resistance (DCR):
0.17mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)