Delta Electronics/Cyntec HBLQ041T-6R8MSIA
Part No.:
HBLQ041T-6R8MSIA
Description:
IND SMD 6.8UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLQ041T-6R8MSIA Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
255mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)