Delta Electronics/Cyntec HBLQ041T-4R7MSIA
Part No.:
HBLQ041T-4R7MSIA
Description:
IND SMD 4.7UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLQ041T-4R7MSIA Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
182mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)