Delta Electronics/Cyntec HBLQ041T-100MSIA
Part No.:
HBLQ041T-100MSIA
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 10.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLQ041T-100MSIA Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
HBLQ041T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.45A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
336mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)