Delta Electronics/Cyntec HBLE061T-100MS
Part No.:
HBLE061T-100MS
Description:
IND SMD 10.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE061T-100MS Information
Series:
HBLE061T
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)