Delta Electronics/Cyntec HBLE061B-1R5MS
Part No.:
HBLE061B-1R5MS
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE061B-1R5MS Information
Series:
HBLE061B
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)