Delta Electronics/Cyntec HBLE042A-R56MS
Part No.:
HBLE042A-R56MS
Description:
IND SMD 0.56UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE042A-R56MS Information
Series:
HBLE042A
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.7 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)