Delta Electronics/Cyntec HBLE042A-1R5MS
Part No.:
HBLE042A-1R5MS
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE042A-1R5MS Information
Series:
HBLE042A
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.8 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
21.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)