Delta Electronics/Cyntec HBLE041H-2R2MS
Part No.:
HBLE041H-2R2MS
Description:
IND SMD 2.2UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE041H-2R2MS Information
Series:
HBLE041H
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
46mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)