Delta Electronics/Cyntec HBLE041H-1R5MS
Part No.:
HBLE041H-1R5MS
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE041H-1R5MS Information
Series:
HBLE041H
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
4.6A
DC Resistance (DCR):
38.4mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)