Delta Electronics/Cyntec HBLE041H-100MS
Part No.:
HBLE041H-100MS
Description:
IND SMD 10.0UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE041H-100MS Information
Series:
HBLE041H
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
192mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)