Delta Electronics/Cyntec HBLE041B-R60MSA
Part No.:
HBLE041B-R60MSA
Description:
IND SMD 0.6UH MOLDING CHOKE
Shipping
HBLE041B-R60MSA Information
Series:
HBLE041B
Inductance:
600 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.8A
DC Resistance (DCR):
19.1mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)