GSI Technology Inc. GS8642Z72GC-250I
Part No.:
GS8642Z72GC-250I
Package:
209-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 209BGA
Shipping
GS8642Z72GC-250I Information
Package/Case:
209-LBGA
Technology:
SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Organization:
1M x 72
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)