GSI Technology Inc. GS8642Z36GB-167IV
Part No.:
GS8642Z36GB-167IV
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 119FPBGA
Shipping
GS8642Z36GB-167IV Information
Package/Case:
119-BGA
Technology:
SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)