GSI Technology Inc. GS8640Z18GT-167IV
Part No.:
GS8640Z18GT-167IV
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
GS8640Z18GT-167IV Information
Package/Case:
100-LQFP
Technology:
SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
167 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)