GSI Technology Inc. GS864036GT-167IV
Part No.:
GS864036GT-167IV
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
GS864036GT-167IV Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, Standard
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)