GSI Technology Inc. GS8342TT20BGD-500I
Part No.:
GS8342TT20BGD-500I
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
Shipping
GS8342TT20BGD-500I Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
500 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (TJ)