GSI Technology Inc. GS8182D19BGD-400I
Part No.:
GS8182D19BGD-400I
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
Shipping
GS8182D19BGD-400I Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
1M x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)