GSI Technology Inc. GS81302D18GE-350I
Part No.:
GS81302D18GE-350I
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Shipping
GS81302D18GE-350I Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:
144Mbit
Memory Organization:
8M x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
350 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (TJ)