GSI Technology Inc. GS81282Z36GB-200IV
Part No.:
GS81282Z36GB-200IV
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
119-BGA
Shipping
GS81282Z36GB-200IV Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
119-BGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:
144Mbit
Memory Organization:
4M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (TJ)