GSI Technology Inc. GS8128018GT-250I
Part No.:
GS8128018GT-250I
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Shipping
GS8128018GT-250I Information
Manufacturer:
GSI Technology Inc.
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, Standard
Memory Size:
144Mbit
Memory Organization:
8M x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (TJ)