Murata Electronics GRT31C5C2A104JA12L
Part No.:
GRT31C5C2A104JA12L
Description:
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 1206
Shipping
GRT31C5C2A104JA12L Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)