Murata Electronics GRT21BR61C106KE01L
Part No.:
GRT21BR61C106KE01L
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Shipping
GRT21BR61C106KE01L Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)