Murata Electronics GRT21BD72A225KE13K
Part No.:
GRT21BD72A225KE13K
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7T 0805
Shipping
GRT21BD72A225KE13K Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)